شرکت آبان پارت
2000 240 0933

پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده اصلی ترین قطعه در فرایند خنک سازی جریان آب در گردش در کولینگ تاور است. راندمان برج خنک کننده با تعویض یا تغییر پکینگ افزایش قابل ملاحظه ای می یابد. اما این موضوع حتما باید با نظر کارشناس فنی صورت پذیرد. افزایش ارتفاع یا کاهش گام منجر به افزایش سطح ویژه میگردد ولی مانع عبور جریان هوا از درون پکینگ میگردد و در نتیجه راندمان کلی کولینگ تاور افت میکند.  
در این صفحه لیست انواع پکینگ مورد استفاده در کولینگ تاور را مشاهده نموده و با کلیک بر روی هر کدام می توانید مشخصات دقیق فنی آن را بیابید.

فهرست مطالب

پکینگ لانه زنبوری

پکینگ لانه زنبوری سنتی ترین پکینگ مورد استفاده در برج خنک کننده است. این مدل پکینگ از اتصال ورق های فرم یافته به هم ساخته می شود. در دو جنس پلی پروپیلن (PP) یا پلی وینیل کلراید (PVC) تولید میگردند. اتصال ورق ها به هم در جنس PP از نوع جوش پلاستیک و در جنس PVC از نوع چسبی است. جنس PP طول عمر بالاتری داشته و در اثر مرور زمان خرد نمی شود. هم چنین PP دمای قابل تحمل بالاتری دارد. (90 درجه سانتیگراد)
در صفحه پکینگ لانه زنبوری مشخصات کامل این مدل به همراه مقایسه فنی دو جنس PP و PVC آمده است.

پکینگ شانه تخم مرغی

پکینگ شانه تخم مرغی مخصوص برج خنک کننده جریان متقاطع است. مسیر جریان آب و جریان هوای عبوری از داخل پکینگ بر هم عمود است. در دو مدل دو سر قطره گیر و ذوزنقه ای ساخته می شود. جنس آن پلی وینیل کلراید (PVC) بوده و در دو رنگ طوسی و مشکی تولید میگردد. فاصله دو ورق از همدیگر (گام) 19 میلیمتر است.
نکته مهم در پکینگ شانه تخم مرغی این است که در سراسر بلوک باید چسب کاری انجام شود. در غیر این صورت در حین برشکاری ورق ها از هم جدا می شوند.
در صفحه پکینگ شانه تخم مرغی مشخصات کامل این مدل پکینگ به همراه عکس ها و ابعاد انواع مختلف آن توضیح داده شده است.

پکینگ نت اسپلش

پکینگ نت اسپلش با ساختار توری شکل خود بهترین گزینه برای برج خنک کننده با آب در گردش نیمه آلوده و آلوده است. توری بودن این مدل پکینگ به آن امکان میدهد تا کمترین رسوب را به خود بگیرد. هم چنین مسیر عبور هوا از داخل پکینگ همیشه باز بوده و افت راندمان در کولینگ تاور اتفاق نمی افتد.
پکینگ نت اسپلش هم در برج جریان مخالف و هم در برج جریان متقاطع قابلیت استفاده دارد. جنس آن از پلی پروپیلن (PP) و گام آن 20 میلیمتر است. 
در صفحه پکینگ نت اسپلش مشخصات کامل این مدل پکینگ به همراه عکس ها و ابعاد انواع مختلف آن توضیح داده شده است.

پکینگ گرید اسپلش

پکینگ گرید اسپلش با ساختار شبکه ای شکل خود بهترین گزینه برای برج خنک کننده با آب در گردش بسیار آلوده است. شبکه ای بودن این مدل پکینگ به آن امکان میدهد تا کمترین رسوب را در صنایعی مانند تولید رب گوجه فرنگی یا صنایع نورد فولاد که در آب در گردش روغن فراوانی وجود دارد، به خود بگیرد.
این مدل پکینگ در دو سایز 60X60 سانتیمتر به صورت یک تکه و 100X100 سانتیمتر به صورت دو تکه تولید شده و جنس آن نیز پلی پروپیلن (PP) است.
در صفحه پکینگ گرید اسپلش مشخصات کامل این مدل پکینگ به همراه عکس ها و ابعاد انواع مختلف آن توضیح داده شده است.

پکینگ رندوم اسپلش

پکینگ رندوم اسپلش یا رندوم مدیا بیشتر برای حذف مواد شیمیایی از جریان عبوری در اسکرابر مورد مصرف قرار میگیرد. این مدل پکینگ در اشکال مختلف مانند پال رینگ (استوانه ای)، FLOWERS و یا توپی تولید میگردد.
جنس آن معمولا پلی پروپیلن (PP) بوده تا در برابر مواد شیمیایی خورنده مقاومت کرده و تحمل دمای بالا را نیز داشته باشد. در صنایع حساس مانند داروسازی از نوع شفاف (بی رنگ) آن بیشتر استفاده می شود.
در صفحه پکینگ رندوم اسپلش مشخصات کامل این مدل پکینگ به همراه عکس ها و ابعاد انواع مختلف آن توضیح داده شده است.

پکینگ اسپلش بار

پکینگ اسپلش بار جزو قدیمی ترین پکینگ های مورد استفاده در کولینگ تاور های سایز بزرگ است. معمولا در نیروگاه یا صنایع پالایشگاهی قدیمی که برج خنک کننده با سازه چوبی در آنها وجود دارد، از این مدل پکینگ استفاده شده است. 
جنس آن معمولا پلی پروپیلن (PP) بوده و سوراخ هایی نیز بر روی آن پانچ می شود تا سبب توزیع بهتر آب گردد. به علت ساختار ویژه خود دچار گرفتگی نمی شوند، ولی به دلیل سطح ویژه بسیار پایین راندمان کمی در مقایسه با دیگر پکینگ ها دارند.
در صفحه پکینگ اسپلش بار مشخصات کامل این مدل پکینگ به همراه عکس ها و ابعاد انواع مختلف آن توضیح داده شده است.