شرکت آبان پارت
2000 240 0933

فن برج خنک کننده

فن برج خنک کننده

فن برج خنک کننده همانند پکینگ نقش قابل توجهی در عملکرد دمایی کولینگ تاور دارد. با بالا رفتن توان فن حجم هوای عبوری از پکینگ برج خنک کننده افزایش یافته و میزان انتقال حرارت در پکینگ بیشتر میگردد. نکته مهم در مورد کلیه قطعات برج خنک کننده این است با بهترین کیفیت متریال و دقیق ترین روش ساخته شوند.
در این صفحه انواع فن مورد استفاده در کولینگ تاور را مشاهده نموده و می توانید مشخصات آنها را با همدیگر مقایسه نمایید تا به بهترین گزینه فنی برای استفاده در برج خنک کننده مورد نظرتان برسید.

فهرست مطالب

فن فایبرگلاس با مقطع ثابت (کوفیمکویی)

فن فایبرگلاس با مقطع ثابت پر مصرف ترین فن در صنعت برج خنک کننده است. زیرا هم فرایند ساخت آن ساده تر بوده و هم می توان تا قطر های بالا آن را تولید کرد. تعداد تیغه های آن از 4 تا 10 پره متغیر است.
معمولا با بالانس استاتیکی تیغه ها نیاز به بالانس دینامیکی ندارد. به راحتی می توان آن را جایگزین فن های آلومینیومی قدیمی کرد. جنس و کیفیت رزین مصرفی عامل مهمی در استحکام مکانیکی و شیمیایی تیغه فن خصوصا در لبه حمله آن است.

فن فایبرگلاس با مقطع متغیر (TWIST)

فن فایبرگلاس با مقطع متغیر معمولا در برج های خنک کننده سایز بزرگ استفاده می شود. ساخت آنها پر هزینه و مشکل است و نیاز به قالبگیری جداگانه برای هر سایز فن دارد. به علت شکل فن باید از بهترین رزین و الیاف در آنها استفاده کرد تا بتواند استحکام مکانیکی لازم را در دور های بالا داشته باشد. برخلاف فن مقطع ثابت شفت فلزی نداشته و خود تیغه فایبرگلاس مستقیما به هاب وصل می شود. راندمان بالا و صدای کم در حین کار از ویژگی های این مدل فن به شمار می رود.

فن آلومینیومی با مقطع ثابت (کوفیمکویی)

فن آلومینیومی با ثابت در گذشته در برج های خنک کننده بسیار استفاده شده است. در دو عرض 28 و 38 سانتیمتری تولید می شد که اکنون فقط با عرض 28 سانتیمتری موجود است. از لحاظ مکانیکی و خوردگی استقامت بالایی دارند ولی قیمت آنها به نسبت گران است. فن های آلومینیومی را به راحتی می توان با نوع فایبرگلاس با اطمینان از همان میزان هوا دهی و طول عمر جایگزین کرد. گالوانیزه بودن شفت ها و هاب در فن برج خنک کننده اثر مهمی در طول عمر آن دارد.

منابع خارجی