تعمیرات برج خنک کننده

تعمیرات برج خنک کننده یکی از بخشهای زیرمجموعه خدمات فنی برج خنک کننده بوده و مهمترین نکته در اورهال برج خنک کننده استفاده از مشاوره فنی می باشد. زیرا با بهره مندی از تجربه کاری و فنی یک متخصص می توان هم هزینه تعمیرات را بهینه کرد و هم تا حد ممکن از کارایی برج بهره برداری کرد.  اورهال برج خنک کننده در حال کار با توجه به میزان کارکرد و آلودگی محیطی باید همراه با یک برنامه منظم سرویسهای دوره ای و تعمیرات پیشگیرانه (PM) باشد. در صورت عمل به برنامه تعمیرات پیشگیرانه هم راندمان حرارتی برج در حد ایده آل خود مانده و هم نیاز به تعمیرات اساسی قطعات و یا احیانا تعویض دستگاه نخواهد بود.

مشاوره فنی و قطعات یدکی

تجربه کاری تیم تعمیرات برج خنک کننده به علاوه کیفیت قطعات یدکی مورد مصرف تاثیر به سزایی در اورهال برج خنک کننده دارد. به علت وجود قطعات یدکی با کیفیت متفاوت در بازار و کارکرد مداوم برجهای خنک کننده صنعتی، اهمیت استفاده از قطعات یدکی با کیفیت و بهره گیری از خدمات شرکتهای معتبر دو چندان می شود. تجربه نشان داده که به کارگیری از قطعات یدکی نامرغوب و بعضا ارزان لطمات سنگینی را به دستگاه های مصرف کننده آب خنک در گردش وارد کرده است.

در بسیاری از موارد امکان دارد کارفرما فکر کند که با اورهال و بهسازی مشکلات پیش آمده تامین دمای مورد نیاز واحدهای فرایندی مرتفع خواهد شد ولی با بررسی دقیق و فنی مشخص شده که ایراد کار در سایزینگ اولیه برج بوده و توان خنک کاری آن بسیار کمتر از ظرفیت حرارتی تولید شده توسط واحد فرایندی می باشد.

در فرایند اورهال برج خنک کننده باید به این نکته توجه کرد که از کار افتادن خط تولید به دلیل به کارگیری از یک قطعه معیوب احتمالا چه ضرر مالی را متوجه مجموعه صنعتی بنماید و یا اشکال در عملکرد برج خنک کننده سبب کاهش کیفیت محصول تولیدی گردد.

لینک های مرتبط

لینک صفحه قطعات یدکی

لینک صفحه نحوه بازسازی برج خنک کننده